Company Logo

TSUBAKI Titan to znaczne zwiększenie trwałości dla wyjątkowo wymagających zastosowań

01st September 2020
Najnowszy produkt firmy Tsubaki – TSUBAKI Titan – został zaprojektowany z myślą o osiąganiu niedostępnej wcześniej trwałości wymaganej w szczególnie niesprzyjających warunkach użytkowania, gdzie występuje wysokie zapylenie lub materiał ścierny – np. w tartakach czy zakładach cięcia kamienia.

Łańcuch TSUBAKI Titan został opracowany przez globalny zespół badawczo-rozwojowy z Japonii. Najważniejsze zalety dostępnych już na rynku łańcuchów z serii premium GT4 Winner zostały w tym produkcie wzbogacone o nowe udoskonalenia minimalizujące jego zużywanie się.

Najważniejszym z nich jest zapewne zastosowanie w łańcuchach TSUBAKI Titan bezszwowych rolek z rowkami smarnymi Lube Grooves. Rolki są precyzyjnie wykonane i idealnie cylindryczne, by pracowały jak najpłynniej, co samo w sobie minimalizuje proces zużywania się. Co więcej, specjalne rowki smarne zapewniają utrzymywanie smaru w miejscu styku powierzchni roboczych – dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Ogranicza to tarcie pomiędzy sworzniem i tulejką i znacznie wydłuża trwałość produktu.

Sworzeń ma specjalną, bardzo twardą powłokę o niskim współczynniku tarcia, co dodatkowo wydłuża żywotność łańcucha.

Wszystkie te usprawnienia minimalizują koszt konserwacji i czas przestoju. Dzięki tym udoskonaleniom i temu, że łańcuch trzeba rzadziej wymieniać na nowy, całkowity koszt eksploatacji jest znacznie niższy.

Zespół projektowy na wykończenie zewnętrznych płytek ogniw TSUBAKI Titan wybrał odporną na korozję powłokę niklową, co – w połączeniu z oksydowaniem na czarno płytek wewnętrznych – zapewnia dodatkowy poziom zabezpieczeń. Przy produkcji ogniw złącznych firma Tsubaki stosuje swój opatentowany proces Ring Coining umożliwiający całkowite zachowanie nominalnej nośności łańcucha.

Standardowe łańcuchy TSUBAKI Titan są oferowane w rozmiarach od 12B do 32B. Inne rozmiary, łańcuchy wielorzędowe i łańcuchy z zabierakami będą dostępne na żądanie.

Łańcuch TSUBAKI Titan został opracowany w firmowym ośrodku Kyotanabe Technical Centre w Japonii we współpracy z Tsubakimoto Europe B.V. Ważnym elementem polityki Tsubaki Group jest zaangażowanie w ochronę środowiska i dążenie do minimalizacji wpływu działalności spółki i jej produktów na środowisko naturalne poprzez wspomaganie klientów w ograniczaniu zużycia energii i redukcji kosztów.

 

Image 1: Łańcuch TSUBAKI Titan ma nie tylko najważniejsze zalety dostępnych już na rynku łańcuchów z serii GT4 Winner, lecz również nowe udoskonalenia minimalizujące jego zużywanie się.

Image 2: W łańcuchach TSUBAKI Titan stosowane są bezszwowe tulejki z rowkami smarnymi Lube Grooves. Sworznie mają specjalną, bardzo twardą powłokę o niskim współczynniku tarcia, co dodatkowo wydłuża żywotność łańcucha.


Tsubaki: wiodące produkty I profesjonalna obsługa

Globalny przemysł wymaga dziś wyrafinowanych i precyzyjnych rozwiązań i produktów. Tsubaki jako wiodący producent elementów przeniesienia napędu ma w ofercie szeroki wybór produktów, które zaspokoją potrzeby wielu rodzajów przemysłu. W skład Grupy Tsubaki wchodzi 41 zakładów produkcyjnych i 81 spółki na całym świecie. Naszymi głównymi produktami są łańcuchy napędowe, łańcuchy z zabierakami i duże łańcuchy przenośnikowe. Uzupełnieniem oferty są takie produkty, jak przekładnie, napędy, prowadnice szynowe, sprzęgła jednokierunkowe, koła łańcuchowe i sprzęgła wałów.

Tsubakimoto Europe B.V. obsługuje rynki Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Nasza siedziba mieści się w Dordrechcie, w Holandii.


Editorial Contact: Stephanie Jones

Tel: +44 (0)1905 917477

Web: news.dmaeuropa.com

Email: press-team@dmaeuropa.com

Address: Progress House, Midland Road, Worcester, Worcestershire, WR5 1AQ, United Kingdom

Reader Contact:

Tsubaki: Alexandre Barboukov

Tel: +48 793 100 101

Web: https://tsubaki.eu

Email: sales@tsubaki.eu

Address: Marketing department, Aventurijn 1200, 3316 LB Dordrecht, The Netherlands